6.9. – 14.9. 2014 Castelluccio di Norcia – Itálie

castelluccio Hlavním cílem této akce je letový terén Castelluccio di Norcia. Tento nádherný paraglidingový terén vhodný pro svahování, termiku i přelety se nachází cirka 100 km severovýchodně od Říma. Je to náhorní plošina (Piano grande) uzavřená ze všech stran většinou travnatými kopci. Má několik kilometrů v průměru a mnoho startovaček orientovaných snad všemi směry. Uprostřed "kráteru" se nachází kopec velikosti Ranné vhodný k tréninku.
 Termín pobytu   6.9.- 14.9.2013

 Odjezd je v  pátek odpoledne 5.9. z Ostravy směr jih, po cestě se podle počasí zastavíme polétat na nějakém bližším terénu. Příjezd domů je během neděle 15.9.


 UPOZORNĚNÍ !!!: Cílové místo této výpravy se může z ohledem na počasí změnit.

 

Krásné Drahouškovo video z předloňské akce můžete zhlédnout  zde.

 

Pro více informací k této akci mejlněte, cinkněte. ;-)

Za lítáním do Pyrenejí I.

Jakub Tak konečně jsem se dočkal. Sedím v autě a vyrážím s partou Rožnováků na osumnácti denní, čistě lítací výlet do Francie a Španělska. Přirozenou hranici mezi těmito státy tvoří nádherné pohoří táhnoucí se od Atlantiku po Středozemní moře. Tenhle 300 km dlouhý horský masív byl hlavním magnetem naší cesty.

Register to read more...

Za lítáním do Pyrenejí II.

na duněBagneres de Luchon

Po krátké noci plné vůně borovic a řvoucích cikád se probouzíme v předhůří. Rozhodli jsme se Pyreneje projet nejprve po severní, francouzské straně a vracet se jihem přes Španělsko. Začali jsme v lázeňském městečku Bagneres de Luchon, které je lyžařským střediskem a asi nejznámějším lítacím místem na této straně hor. Samotné město není nijak zajímavé, lázeňská architektura z 19. st. mi nic neříká. Zato kolem se nachází nádherné skalnaté hory a jedno údolí za hraničním hřebenem leží Pico de Aneto, nejvyšší hora Pyrenejí.

Register to read more...

Za lítáním do Pyrenejí III.

Pohled Lumbier
Po třech dnech se nám některým více, některým méně začalo stýskat po velkých horách. Proto se rozhodneme vynechat surfařský ráj a příjemné místo ke svahování, španělský Zarautz (příliš podobný duně ve Francii) a míříme přímo do hor. Projíždíme krajem, který mne asi nikdy nepřestane fascinovat – Baskickem. Vždycky, když se tu ocitnu, naprosto mě pohltí zdejší atmosféra. Nevím, zda to jsou kamenné vesnice, exotická starobylá řeč, hluboká opuštěná údolí, hřiště na pelotu, tapas nebo prostě genius loci, ale je to prostě jiný, vznešený a tajemný svět. Je jedno, jestli jste v opuštěném francouzském údolí nebo ve španělském baru, vždy poznáte, že jste v Baskicku.                                                  

Za lítáním do Pyrenejí IV.

Start Grand Bornand Organaya
Jedna padáková škola na svém webu v propagaci k zájezdu do Španělska vychvaluje terén na jih od Andorry jménem Organya. Terén byl v nižší části hor a navíc přibližně ve směru naší cesty domů. Když jsem se na tenhle terén ptal místních v Castejónu, říkali že je to místo dobré tak pro akrobaty. Při mé znalosti španělštiny jsem nepochopil, jestli je to tam takový bigbeat nebo je to tréninkové místo. Městečko Organya nás uvítalo bouřkou. Slečna v místním infu nás nasměrovala na přistávačku, která je asi 1 km za městem vlevo od C14 při cestě do Andory.

Register to read more...

Page 1 of 2