Paragliding Itálie Norma 18.3. - 26.3.2017

Itálie Norma

Místo, které má svou duši. ;-)

 

Letový terén Norma je v Itálii, vzdušnou čarou cca 50 kilometrů jihovýchodně od Říma a cca 20 kilometrů od moře. Má dlouhé rovné předpolí, tak díky přímořské poloze a středozemnímu klimatu se tu dá létat po celý rok. I v březnu se tam dá trochu vyzvedat a něco i uletět.

Nedaleko Normy se nachází další letové, pro změnu vnitrozemské, terény San Donato a Cassino.

Norma svou polohou nabízí mnoho doplňkových aktivit, návštěvu Říma, Neapole, Pompejí...

Ubytování je v hostelu , možnost použití kuchyně, velké společenské místnosti. Stravování z vlastních zásob, možnost návštěvy supermarketu.

Termín odjezdu:

Vyjíždí se v pátek 17.3. odpoledne, večer a návrat je v průběhu neděle26. 3. 2016

Cestu by jsme tradičně rozdělili.

První část trasy se dojede v noci z pátku na sobotu. V sobotu polétáme, půjde li to na nějakém slovinském či severoitalském terénu. 

Co sebou kromě padáku: dobrou náladu, kraťasy, sandále, sluneční brýle, platnou občanku nebo pas, piloťák, techničák, zákonnou pojistku, pojištění léčebných výloh (v případě zájmu je můžu před odjezdem zajistit), opalovací krém...

 

Co udělat pro svou účast na akci. Předběžně se nahlásit mejlem, já dám vědět jestli jsou ještě volná místa a potom svou účast potvrdit zaplacením zálohy.

Kalendář akcí a kurzů 2017


28.4. – 1.5. Základní kurzy létání 5. 5. – 8.5. Alpy na počasí
25.5. - 28.5. Základní kurzy létání

1. 6. – 4. 6. Alpy na počasí

15.6. - 18.6. Dolétání pilotní licence
 
3.8. - 6.8. Základní kurzy létání
31.8. - 3.9. Dolétání pilotní licence


Další akce a kurzy budou průběžně přidávány.

 

Paragliding v Alpách či jiné destinaci na počasí 25.9.-28.9.

Jeden den dovolené = čtyři dny létaní v Alpách ;-)

 Cílový terén a se bude upřesňovat podle počasí. Někdy totiž stačí popojet stovku kilometrů jinam a místo parawaitingu se můžeme věnovat paraglidingu. 

  Rozhodovat se bude mezi obvyklými či méně obvyklými terény v Alpách a přilehlých pohořích. Hlavním kritériem při výběru terénů bude "vylétanost účastníků" a počasí.

 Termín: 25.9.-28.9.. pobytové dny.

 Odjezd ve čtvrtek 24.9. večer  přes Brno, Vídeň... Návrat v neděli 28.9. večer podle potřeby účastníků zájezdu (dejte vědět kdy musíte být zpátky).

 Ubytování: ve vlastních stanech v kempu nebo za chladnějšího počasí na privátu. (Dle místních zvyklostí a tradic.)

 Co vzít s sebou kromě padáku: dobrou náladu, kraťasy, sandále, sluneční brýle, občanku nebo pas, piloťák, techničák, zákonnou pojistku, pojištění léčebných výloh (v případě zájmu je můžu před odjezdem zajistit), opalovací krém...

 Bližší informace vám v případě zájmu rád sdělím telefonem 608 435 430 nebo mejlem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Castelluccio di Norcia – Itálie 5.9.- 13.9. 2015

 Prázniny se blíží do finiše a přichází čas na tradiční závěrečnou "týdenní" akcičku  do Itálie.

Castellucio di Norcia Hlavním cílem této akce je letový terén Castelluccio di Norcia. Tento nádherný paraglidingový terén vhodný pro svahování, termiku i přelety se nachází cirka 100 km severovýchodně od Říma. Je to náhorní plošina (Piano grande) uzavřená ze všech stran většinou travnatými kopci. Má několik kilometrů v průměru a mnoho startovaček orientovaných snad všemi směry. Uprostřed "kráteru" se nachází kopec velikosti Ranné vhodný k tréninku.
 Termín pobytu   5.9.- 13.9. 2015

 Odjezd je v  pátek odpoledne 4.9. z Ostravy směr jih, po cestě se podle počasí zastavíme polétat na nějakém bližším terénu. Příjezd domů je během neděle 14.9.
 Ubytování je možné v hotelu nebo venku, v případě změny místa pobytu z důvodu počasí je zapotřebí počítat i s ubytováním ve stanech.
 Co sebou kromě padáku: kraťasy, sandále, sluneční brýle, občanku nebo pas, zákonnou pojistku, stan, vařič, něco na zub...

 UPOZORNĚNÍ !!!: Cílové místo této výpravy se může z ohledem na počasí změnit.

Annecy – Francie

Annecy Týden aktivní dovolené můžete prožít u jezera Lac du Annecy přímo v srdci Savojských Alp.

 Pro orientaci Annecy je vzdušnou čarou vzdáleno 50 km od Ženevy a 20 km východněji od něj se nachází alpské středisko Albertville. Annecy je mezi padáčkáři známé zejména jako místo vhodné k pořádání kurzů nestandardních letových režimů tzv. krizovek.
 Z nácviku figur při tomto výletu se nemusíte obávat, budeme se věnovat volnému létání. Tento terén je také hojně vyhledáván jak rekreačními tak výkonnostními piloty k termickému létání a létání pro radost je účelem této akce.

 Odjezd a příjezd: V pátek odpoledne 24.7. se vyjíždí z Ostravy přes Brno, Prahu, Plzeň, Ženeva, Annecy.

 Předpoklad návratu je v neděli 2.8. odpoledne, večer.

  Paragliding můžeme kombinovat s návštěvou Annecy, koupáním v jezeře, výlety po krásné dlouhé cyklostezce (bývalá železniční trať) na kolech či kolečkových bruslích.
Tento terén a termín je vhodný pro dovolenou rodinného typu.
 Co sebou kromě padáku: kraťasy, sandále, sluneční brýle, občanku nebo pas, zákonnou pojistku, pojištění léčebných výloh (v případě zájmu je můžu před odjezdem zajistit), stan, vařič, něco na zub, kolečkové brusle, kolo...

 Náhradní terén pro případ špatného počasí ve Francii je Kolbnitz v Rakousku nebo Norma v Itálii.

Strana 1 z 10